HÖRMANN - sekční garážová vrata

Elegantní automatická sekční vrata se otvírají svisle nahoru pod strop garáže. Tak získáte více místa v garáži a před garáží a máte celý průjezd volný. Hodí se i pro dodatečnou modernizaci dosluhujících vrat. Jsou perfektně utěsněna po celém obvodu křídla. Standardní montáž je za otvor na vnitřní hraně zdi, ale dá se provést i přímo do otvoru při určitém snížení průjezdných rozměrů otvoru. Právě jako rozhodující rozměr pro objednávku vrat je brána čistá průjezdná šířka a výška otvoru, tyto rozměry mohou být až do velikosti 6000 x 3000 mm. Vyrábí se celkem ve čtyřech základních provedeních LPU, EPU, LTE z ocelových panelů s různým typem PUR zateplení a v provedení LTH s panelem z masivního dřeva. Nabízí též celou řadu možností provedení povrchů Woodgrain, Micrograin, New Silkgrain, New Silkgrain Titan a v dekorech Decograin nebo Duragrain. V základním provedení je výchozí barva šedobílá RAL9002 a pro další barevnou nabídku můžete využít 15 zvýhodněných barevných odstínů. Profil panelu nabízí v provedení Drážka S, Drážka M, Drážka L nebo Kazeta. Zejména pro manuálně ovládaná vrata je možné doplnění křídla o různá madla s možností uzamčení. Dále je v nabídce také řada různých variant prosklení. Vratové křídlo jde též osadit integrovanými vstupními dveřmi bez vysokého prahu, případně zvolit vedlejší vstupní dveře. Dnes se již za nedílnou součást vrat považuje též elektrický pohon, který je v nabídce ve dvou základních variantách jako cenově výhodný ProMatic (s možností doplnění o záložní baterii) nebo super rychlý SupraMatic s mnoha extra funkcemi. K využitím funkcí pohonů slouží celá řada mobilního a stacionárního příslušenství.

DOPORUČUJEME: akční nabídka - ceník - 2013/2014

Vrata podle vašeho přání ve značkové kvalitě Hörmann

Elegantní automatická sekční vrata se otvírají svisle nahoru. Tak získáte více místa v garáži a před garáží a máte celý průjezd volný. Sekční vrata padnou vždycky - nezáleží na tom, je-li otvor vaší garáže pravoúhlý nebo zkosený, má kruhovou výseč nebo kruhový oblouk. Proto se ideálně hodí i pro dodatečnou modernizaci.

Harmonický celkový dojem

Harmonický celkový dojem vrat je výsledkem mnoha malých detailu. Například boční zárubně, které jsou u vrat Hörmann standardně stejného vzhledu jako sekční vrata s bílým povrchem Woodgrain (viz obrázek vlevo). Pro barevná vrata s povrchy Silkgrain® nebo Decograin® dostanete volitelně povrchovou úpravu zárubní se stejným povrchem a barvou, jako křídla vrat. Vyrovnávací clona překladu je u vrat Hörmann vždy stejného vzhledu jako vrata. Tak je všechno vzájemně sladěno. U firmy Hörmann dostanete garážová vrata a vedlejší dveře vždy s přesně vyrovnaným, stejnoměrným rozdělením drážek a kazet (viz obrázek). Přechody lamel jsou precizně vyrobeny a jsou stěží viditelné. Doklad pro vysokou kvalitu výroby stavebních prvku Hörmann.

Dlouhodobá ochrana odolná proti povětrnostním vlivům

Patky zárubní z umělé hmoty u sekčních vrat chrání vrata dlouhodobě před možným poškozením rzí, a to rovněž u novostaveb garáží. A na rozdíl od řešení konkurence i při dlouhodobě působící vlhkosti. Patka zárubně úplně obklopuje zárubeň v oblasti ohrožené rzí, jen to je dlouhodobá účinná ochrana. Společně s podlahovým těsněním vrat tvoří patka zárubně i vzhledově zdařilé zakončení. Konec se rzí v důsledku agresivního potěru odkyselování dlaždic slané vody z posypové soli.

Udává směr - s prosklením DURATEC® odolným proti poškrábání

Ztvárněte prosklení garážových vrat individuálně: v souladu s okny, dveřmi a architekturu vašeho domu. Umělohmotné prosklení DURATEC® sekčních vrat Hörmann je velmi odolné proti poškrábání a i po několikanásobném čištění a silném namáhání si zachová dlouhodobě jasný průhled.

 

Uklidňující bezpečí díky automatickému uzamknutí vrat v kolejnici pohonu

Nezvaní hosté mají sotva nějakou šanci. Jsou-li garážová vrata zavřena, zajištění proti zvednutí automaticky zaskočí do dorazu ve vodicí kolejnici a vrata jsou ihned uzamknuta a zajištěna proti zvednutí. To se provede čistě mechanicky, a proto zůstane, na rozdíl od konkurenčních pohonů, účinné i při výpadku proudu. Automatická sekční vrata Hörmann jsou pro vaši bezpečnost zkoušena ústavem TÜV a certifikována podle směrnice TTZ »Opatření bránící vloupání pro garážová vrata«.

Integrované dveře bez vysokého prahu

Praktické v každodenním životě

Někdy i malé věci znamenají velké výhody. Například, když si chcete z garáže vyzvednout jízdní kolo, aniž byste museli otvírat vrata. Pohodlnost integrovaných dveří poznáte velmi rychle. Obzvláště, když odpadá vysoký práh. Integrované dveře Hörmann s plochým prahem z ušlechtilé oceli o výšce uprostřed 10 mm a na okrajích 5 snižují riziko klopýtnutí a usnadňují přejíždění koly. Integrované dveře se všeobecně otvírají ven a jsou uspořádány středově. U vrat o šířce nad 3500 mm (s kazetou nad 3000 mm) je možné nebo i žádoucí uspořádání mimo střed.