O výrobci HÖRMANN

"K dobrému jménu je třeba se dopracovat."

August Hörmann, zakladatel firmy, 1886-1944

 

  • O společnosti

  • Na trhu stavebních prvků patří dnes vrata, dveře, zárubně a pohony ke jménu Hörmann; neboť v tomto oboru je skupina Hörmann vedoucím výrobcem v Evropě.
  • Bylo toho dosaženo neustálým růstem rodinného podniku trvajícím několik desetiletí, ve znamení inovací, záruky kvality a blízkosti k zákazníkovi.
  • Skupina Hörmann je dnes vedena ve třetí a čtvrté generaci vnukem a pravnuky zakladatele firmy Augusta Hörmanna. Osobně ručícími společníky jsou Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann a Christoph Hörmann.
  • Mezinárodní růst

  • Skupina Hörmann je expandující podnik s mezinárodní orientací. V vysoce specializovaných závodech se vyrábějí vrata, dveře, zárubně a pohony v Evropě, Severní Americe a v Asii.
  • S více než 6.000 pracovníky je ve stoprocentně rodinném podniku dosahováno obratu více než miliardy eur. Jemně rozvinutá síť více než 50 vlastních zastoupení a mnoho smluvních prodejců ve více než 30 zemích zaručuje zákazníkovi krátkou cestu.

 

Inovační výrobky

Základní kámen dnešního podniku byl položen v 50. letech minulého století průmyslovou výrobou novodobých garážových výklopných vrat Berry.

Sekční vrata pro garáže a průmyslové stavby, která šetří prostor a otvírají se svisle nahoru, zahájila v 60. letech progresivní vývoj.

Od té doby byla paleta výrobků důsledně rozšiřována. Dnes zahrnuje vedle známých klasických výrobků také rolovací, skládací, protipožární a rychloběžná vrata, pohony vrat a řídicí jednotky, a dále systémy překládky, protipožární a protikouřové uzávěry, domovní a vnitřní dveře, přístřešky a zárubně.

Sociální a kulturní angažovanost

Ze sociálního závazku podporuje společnost Hörmann tradičně projekty obecně prospěšných organizací a zařízení zabývajících se situací postižených a chronicky nemocných lidí.